Krypton3

Kolumny podłogowe
Cechy podstawowe
  • 3-drożna konstrukcja z dwoma przetwornikami średniotonowymi (mid-wooferami) w obudowie o kardioidalnej charakterystyce dyspersji fal dźwiękowych, umieszczonymi poniżej i ponad przetwornikiem wysokotonowym, pracującymi równolegle.
  • Wysoce innowacyjna kardioidalna średnica sprawia, że model Krypton3 dobrze gra także w małych pomieszczeniach, w pobliżu dużych okien i innych przeszkód akustycznych, z którymi nie radzą sobie inne tradycyjne głośniki.
  • Wykorzystuje U/D/D – Uniformly Directive Diffusion – rozwiązanie, które pomaga kolumnom zachować czystość i naturalność brzmienia, oraz zredukować niechciane odbicia dźwięku od ścian bocznych i powierzchni za kolumnami.
  • Woofery niskotonowe (w obudowie wentylowanej bas-refleksem) zamontowano w bocznych ściankach tych kolumn, co daje użytkownikowi dwie opcje ustawienia – z wooferami skierowanymi na zewnątrz (by zbudować szerszą scenę), bądź do wewnątrz (standardowe ustawienie).
Specyfikacja techniczna

Konstrukcja
3-drożna, bas-refleks

Przetworniki
1-calowy tytanowy przetwornik wysokotonowy
2 x 8-calowe przetworniki średniotonowe z membraną z papieru i papirusu
10-calowy aluminiowy woofer

Waga
72 kg

Punkty podziału zwrotnicy
160 Hz / 1600 Hz

Skuteczność
89 dB

Pasmo przenoszenia
21 – 25.000 Hz -3dB

Rekomendowana moc wzmacniacza
100 – 300 W

Wyprodukowane w Finlandii

Wersje kolorystyczne
Monochrome

Wood veneers

Szczegóły

Marzenie, do którego warto dążyć

Biorąc pod uwagę mnogość produktów wysokiej klasy kolumn różnych marek dostępnych na rynku, koneser muzyki lub wielbiciel kina domowego staje w obliczu nie lada wyzwania gdy przychodzi mu wybrać jeden pośród licznych modeli, z których niemal każdy opisany jest jako „oferujący najlepsze brzmienie”. Po pierwsze, w poszukiwaniu „świętego Graala” audio ważne jest, aby najpierw zdefiniować, co należy rozumieć przez „najlepszy dźwięk”. Na przykład, czy jest to produkt, który upiększa nagrania maskując jego wady, by dostarczyć „przyjemny” dla uszu, choć daleki od oryginału dźwięk? A może rzecz w szczegółowym, wnikliwym i angażującym emocjonalnie dźwięku, który przekazuje prawdziwe intencje artysty? Po drugie, należy wziąć pod uwagę to, jak dane głośniki pasują do naszego środowiska odsłuchowego. Czy nie są aby za duże albo za małe do naszego pokoju? Jak będą się zachowywać, biorąc pod uwagę akustykę pomieszczenia? Czy będą brzmiały równie dobrze, jeśli zmienimy kiedyś później pomieszczenie, a nawet dom?

Firma Amphion Loudspeakers oferuje rozwiązanie takich problemów w postaci swojego flagowego modelu, Krypton3. To projekt rozwijany i udoskonalany od ponad 15 lat. Najnowsza wersja Kryptonów 3 to wysoce innowacyjna, 3-drożna referencyjna kolumna i następca wielokrotnie nagradzanego poprzednika – Kryptona 2. Teraz Krypton 3 umożliwia słuchaczom cieszenie się pełno-zakresowymi, realistycznymi wykonaniami orkiestrowymi bez posiadania sali koncertowej – w samym środku własnego salonu.

 

 

Najnowsze Kryptony 3 wykorzystują całkowicie przeprojektowaną zwrotnicę, bazującą na rewolucyjnym podejściu firmy Amphion do jej implementacji. Rozwiązanie to zostało pierwotnie wprowadzone w linii monitorów studyjnych naszej firmy, w których precyzja i szczegółowość reprodukcji dźwięku mają ogromne znaczenie. Wysoce innowacyjna, kardioidalna (wzór dyspersji fal dźwiękowych) prezentacja tonów średnich zastosowana w modelu Krypton3 pozwala im grać wyjątkowo dobrze nawet w małych pomieszczeniach lub w pobliżu dużych okien. Unikalna konstrukcja Krypton3 oznacza, że akustyka pomieszczenia jest nieistotna, ponieważ kolumny z łatwością radzą sobie z wszelkimi nieregularnościami akustycznymi pomieszczenia, z którymi nie radzą sobie tradycyjnie skonstruowane głośniki.

Konstrukcja modelu Krypton3 dodatkowo minimalizuje niepożądane odbicia od ścian bocznych i tylnych (do 20 dB), dzięki czemu słuchasz z większym stopniu muzyki, a w mniejszym (wpływu) pomieszczenia. Unikalne podejście do kwestii zwrotnicy, wraz z nowym, podwójnym portem bas-refleksu i opatentowaną 8-calową papirusową membraną przetworników średniotonowych, dają efekt w postaci prezentacji muzycznej zdecydowanie wyższej klasy niż kiedykolwiek wcześniej. Czystość średnicy i falowód, w połączeniu z mocą i natychmiastowością uzyskiwaną dzięki dużej powierzchni dwóch 8-calowych przetworników, są w stanie poruszyć ogromną ilość powietrza przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich muzycznych niuansów.

Galeria

Video