Helium3

Kolumny podstawkowe
Cechy podstawowe
  • Kolumny podstawkowe oferujące niespotykaną do tej pory na tej półce cenowej jakość brzmienia.
  • Klasa brzmienia dorównująca wyglądowi, to model uniwersalny, który spisze się także w skromnych systemach.
  • Charakterystyczny, skandynawski dizajn, który przekłada się na czysty, nowoczesny, ale i ponadczasowy wygląd tego modelu.
  • Zatyczki do portów bas-refleksu zmieniają kolumny w konstrukcje (niemal) zamknięte, co ułatwia im dostosowanie się do różnych warunków akustycznych.
Specyfikacja techniczna

Konstrukcja
2-drożna, bas-refleks

Przetworniki
1-calowy tytanowy przetwornik wysokotonowy
-calowy woofer papierowy

Waga
7 kg

Punkt podziału zwrotnicy
1600 Hz

Skuteczność
86 dB

Pasmo przenoszenia
48 – 25.000 Hz -6dB

Rekomendowana moc wzmacniacza
20 – 100 W

Wyprodukowane w Finlandii

Wersje kolorystyczne

Szczegóły

Kryształowo czysty dźwięk, ekspresyjna prezentacja

Kolumny podstawkowe Helium3 są rozwiązaniem o niezrównanym stosunku jakości do ceny przeznaczonym do systemów domowych. Zarówno w prostych, dwu-kanałowych systemach muzycznych, jak i towarzysząc telewizorowi w systemach kina domowego w układzie 2.1 albo 5.1 są w stanie zapewnić kompletne, ekscytujące doświadczenie muzyczne i filmowe. Nie dość, że są uniwersalnym rozwiązaniem do każdego rodzaju systemu, Helium3 potrafią łatwo wpasować się także w dowolny wystrój wnętrza dzięki licznym opcjom kolorystycznym.

Kolumny Helium3 wykorzystują nasze rozwiązanie o nazwie Uniformly Directive Diffusion (U|D|D), które zapewnia szeroką i równą dyspersję dźwięku. Dzięki temu nasz głośniki są w stanie oferować dźwięk wysokiej klasy w prawdziwym świecie, w normalnych pokojach, czyli tam, gdzie inne głośniki nie wyposażone w takie rozwiązanie mogą sobie nie poradzić. Możesz spokojnie ustawić Helium3 na półce, czy na szafce/stoliku AV, bo dzięki kontrolowanej dyspersji dźwięku dobrze sobie poradzą imponując świetnym obrazowaniem i wyjątkową czystością tonów średnich.

 

 

 

Charakterystyczny dla Amphiona falowód integruje przetworniki i zapewnia odpowiednio szerokie i wyrównane pole odsłuchowe. Dzięki temu nie pojawia się problem małego „sweet spotu”, czyli najlepszego miejsca odsłuchowego, a to sprawia, że nawet poruszając się po pokoju możesz cieszyć się cały czas brzmieniem wysokiej jakości. Naturalna, płynna średnica i ekstremalnie wysoki poziom czystości ludzkiego głosu, nawet na niskich poziomach głośności, sprawia, iż model Helium3 to idealny partner do oglądania telewizji, albo puszczania muzyki w tle.

Kolumny podstawkowe Helium3 oferują niespotykanie wysoki poziom wyrafinowanie tonów wysokich i wyższej średnicy. Oferują rozdzielczość i liniowość prezentacji, które przewyższają poziom oferowany zwykle na tej półce cenowej. Poziom czystości dźwięku i emocjonalnego zaangażowania słuchacza oferowane przez Helium3 nawet w najprostszym stereofonicznym systemie, ale i w wielokanałowym kina domowego, są poza konkurencją.

Galeria

Akcesoria

Uchwyty ścienne

Zamontuj głośniki (do 15 kg na sztukę) do ściany i dostosuj ich kąt zgodnie z własnymi preferencjami za pomocą metalowych uchwytów ściennych Amphion. Dostępne są w kolorze czarnym i białym.

Maskownice

Kolumny Amphiona są dostarczane z maskownicami w wybranym przez Ciebie kolorze.

– A co jeśli później zapragniesz zmienić wygląd swoich głośników?

– Po prostu wybierz inny kolor i wymień maskownice.

Kable głośnikowe

Podłącz swoje kolumny kablami głośnikowymi Amphion.

To specjalna plecionka posrebrzanych miedzianych przewodników zakończona wtykami bananowymi.

Długość: 2,5 m. Kolory czarny i pomarańczowy.

Seria Helium

Doskonały dźwięk w każdym pomieszczeniu

Helium410

Helium510

Helium3

Helium520C

Helium520