Amphion

Kim jestesmy?

Profil firmy

Dwadzieścia lat doświadczenia dedykowane wysokiej klasie dźwięku

Firma Amphion Loudspeakers Ltd. Powstała w 1998 roku. Projektujemy i produkujemy kolumny, których cechą charakterystyczną jest wierna i prawdziwa reprodukcja dźwięku. Precyzyjna integracja przetworników gwarantuje doskonałe obrazowanie i zgodność fazową. Technologia kontroli dyspersji fal dźwiękowych umożliwia nam osiąganie powtarzalnych wyników w różnych warunkach akustycznych.

Wszystkie produkty produkujemy ręcznie w Finlandii (a wzmacniacze Amphion są w Finlandii montowane) by zagwarantować odpowiednią jakość dźwięku na wiele lat.

 

Produkowane w Finlandii

Trwałość poprzez jakość

Nasze kolumny projektujemy i budujemy otoczeni piękną, fińską przyrodą. Synergiczne połączenie wiedzy i umiejętności rzemieślniczych daje efekt w postaci wysokiej klasy, trwałych i niezawodnych produktów. Nasza dbałość o najmniejsze nawet detale i najwyższa jakość wykończenia naszych kolumn sprawiają, że są one wysoce pożądaną propozycją dla wielu audiofilów.

Znak pochodzenia

Firma Amphion Loudspeakers Ltd. Została nagrodzona prawem do używania symbolu znaku pochodzenia Association for Finnish Work’s Key Flag Symbol. Znak ten przyznawany jest firmom z siedzibą w Finlandii, które wytwarzają swoje produkty w tym kraju stosując w nich minimum 50% komponentów także tutaj wytworzonych.

Nasz zespół

 Anssi Hyvönen

Anssi Hyvönen

Założyciel, CEO

Dźwięk to jeden z najpiękniejszych, najbardziej ekscytujących aspektów ludzkiego życia. Całe swoje życie poświęciłem próbom jego zrozumienia. Jak brzmią różne dźwięki jest oczywiście ważne, ale ja zadaję sobie głównie pytanie, ‘jak się za ich sprawą czuję?’ Naszym zadaniem, jako producenta kolumn, jest otwarcie dużego, czystego okna do świata muzyki, które pozwoli użytkownikowi doświadczać jej w intymny, emocjonalny sposób niezależnie od tego, gdzie i w jakich warunkach jej słucha. Naszym celem jest więc stworzenie kolumn brzmiących czysto, wysoce transparentnie, które same znikną pozostawiając odbiorcę sam na sam z muzyką.

Fakt że niektórzy z najlepszych profesjonalistów w studiach na całym świecie używają naszych produktów by tworzyć swoje magiczne dzieła napawa mnie dumą i jednocześnie pokorą. Pamiętam, że już kiedy miałem 14 lat koniecznie chciałem usłyszeć to samo, co w czasie swojej pracy słyszą inżynierowie zajmujący się miksowaniem i masteringiem dźwięku. Udało mi się zrealizować to marzenie. Nie ma nic lepszego, niż móc dzielić się swoją pasją i osiągnięciami z innymi.

Mika Mäntynen

Mika Mäntynen

Specjalista ds produkcji

“Jestem w firmie od samego początku – zbudowałem obudowy do pierwszych głośników Amphiona. Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia, a Amphion stał się kolejną, bo uwielbiam współtworzyć brzmienie, którego tak dobrze się słucha. Niewielki zespół właściwych, zgranych ludzi sprawia, że praca w Amphionie jest bardzo satysfakcjonująca i przyjemna.

 

Michael J. Di Stasio

Michael J. Di Stasio

Reprezentant na region azjatycko-pacyficzny

Jako pracownik naukowy, muzyk, producent i międzynarodowy konsultant, operując z naszej orientalnej placówki w megametropolii Tokio, moim zadaniem jest poszukiwanie, angażowanie i napędzanie relacji z przedstawicielami rynku pro i domowego audio w północno-wschodniej, południowo-wschodniej i południowej Azji, a także w Oceanii, na subkontynencie indyjskim oraz Bliskim Wschodzie. Budowanie zaufania i rozpoznawalności marki, a także zaufania do naszych produktów nie jest bardzo trudne, ponieważ powtarzany przez nas niczym mantra slogan: “Beautifully Honest” – „pięknie szczere” (brzmienie) znajduje swoje potwierdzenie w tym, jak brzmienie naszych kolumn postrzegają ich użytkownicy. Szczerze? To po prostu piękne!

Martin Kantola

Martin Kantola

Projektant produktowy

Moim zadaniem jest tworzenie nowych koncepcji dla Amphiona i łatwo mogę wskazać trzy rzeczy, które sprawiają, że moja praca jest tak satysfakcjonująca. Po pierwsze, wiemy już że przed nami ciągle jest sporo do odkrycia, co z kolei pozwala nam zagłębić się jeszcze bardziej w muzyczny świat. Po drugie, mam ogromne szczęście, że mogę dokonywać tych ekscytujących odkryć jako członek odważnego, ciężko pracującego zespołu ludzi o ogromnym potencjale. Po trzecie, wiem że nasze wysiłki pozwalają ludziom na całym świecie tworzyć i odbierać muzykę w zupełnie nowy sposób.

Olli Julkunen

Olli Julkunen

Specjalista ds produkcji

Pracuję w Amphionie od lutego 2015 roku. Moim głównym zadaniem jest montaż wzmacniaczy. Od zawsze interesowałem się systemami audio, także kolumnami i już jako dzieciak naprawiałem je sam. Dlatego właśnie byłem zachwycony propozycją pracy dla Amphiona. Uwielbiam pracę w tej firmie zarówno z powodu wyjątkowej atmosfery, jaka tu panuje, jak i poczucia dumy, którą napawają mnie nasze produkty.

Julian Hyvönen

Julian Hyvönen

Marketing i sprzedaż

Od zawsze używam produktów Amphiona, dorastałem z nimi. Mając 14 lat, w ramach wakacyjnej pracy, skręcałem tu kable. Dziś, wiele lat później, skupiam wysiłki na promowaniu marki i budowaniu jej pozycji na rynku dbając o relacje z obecnymi i przyszłymi klientami. Wydaje mi się, że wiele osób nie doświadcza muzyki na swoich systemach w tak pełny sposób, jak jest to możliwe. Dlatego właśnie zależy mi, by mieli szansę słuchać jej tak, jak ja słuchałem jej całe moje życie, by nie był to dla nich tylko lepszy, czy gorszy dźwięk, ale i by słuchanie wiązało się z prawdziwymi emocjami. Jestem dumny z możliwości pracy z tej firmie i nieustannie pogłębiam swoją wiedzę po to, żebym mógł się dzielić prawdziwym pięknem muzyki z innymi tak długo, jak to tylko będzie możliwe.