Helium520

Kolumny podłogowe
Cechy podstawowe
  • Smukła, elegancka sylwetka, łatwe w ustawieniu, wyjątkowo muzykalne.
  • Doskonała spójność brzmienia, precyzyjne obrazowanie i neutralny balans tonalny to charakterystyczne cechy tego modelu.
  • Umiejętność wydobycia ogromnej ilości detali z nagrań najwyższej klasy, ale także przyjemnego odtworzenia przeciętnych jakościowo nagrań.
  • Wyposażone w szereg własnych rozwiązań technicznych Amphion’a oraz charakterystyczny dla marki wybór częstotliwości podziału zwrotnicy.
Specyfikacja techniczna

Konstrukcja
2-drożna, bas-refleks

Przetworniki
1-calowy tytanowy przetwornik wysokotonowy
2 x 5¼-calowy woofer papierowy

Waga
16 kg

Punkt podziału zwrotnicy
1600 Hz

Skuteczność
90 dB

Pasmo przenoszenia
40 – 25.000 Hz -6dB

Rekomendowana moc wzmacniacza
10 – 150 W

Wyprodukowane w Finlandii

Wersje kolorystyczne

Szczegóły

Smukła sylwetka, mocne uderzenie

Jeśli szukasz wciągających doznań muzycznych w domu bez wydawania małej fortuny, odpowiedzią są kolumny podłogowe Helium520. Oferując otwarty, naturalny i delikatnie ciepły dźwięk, Helium520 są optymalnym rozwiązaniem dla każdego środowiska domowego pod względem stosunku ceny do oferowanej klasy dźwięku. Głośniki Helium520 są znane ze swojego prawdziwego, ale wciąż wybaczającego brzmienia. Potrafią wydobyć mnóstwo informacji z najlepszych nagrań, ale i mniej doskonały materiał muzyczny pokażą w satysfakcjonujący sposób.

Dzięki wykorzystaniu naszego rozwiązania o nazwie Uniformly Directive Diffusion (U|D|D) kolumny Helium520 zapewniają szeroką, równomierną dyspersję dźwięku. Dzięki temu wszystkie anomalie dźwiękowe powodowane odbiciami fal dźwiękowych od ścian, podłogi i sufitu, są minimalizowane, dzięki czemu pokój ma zdecydowanie mniejszy wpływ na to, co słyszysz i możesz bardziej skupić się na muzyce.

 

 

 

Szczupłe, eleganckie i łatwe w ustawieniu Helium520 potrafią się zaadaptować do warunków akustycznych i Twoich wymagań estetycznych. Oferujemy je w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dopasowanie do konkretnego wnętrza i oczekiwań członków Twojej rodziny. Czy wykorzystasz je w salonie w systemie z telewizorem, czy w sypialni w systemie muzycznym, Helium520 zapewnią Ci niezrównane wrażenia dźwiękowe.

Kolumny podłogowe Helium520 mogą się jawić jako „wiotkie ślicznotki”, ale w rzeczywistości dysponują mocnym „uderzeniem”. To naprawdę wyjątkowe kolumny oferujące rzadką kombinację cech – ciepło, neutralność, spójność i doskonałe obrazowanie. Ich zaawansowana konstrukcja akustyczna, zastosowanie komponentów wysokiej klasy oraz niska częstotliwość podziału zwrotnicy pozwolą Ci cieszyć się nadzwyczajną rozdzielczością średnicy nawet w czasie wieczornych odsłuchów na najniższych poziomach głośności.

Galeria

Akcesoria

Maskownice

Kolumny Amphiona są dostarczane z maskownicami w wybranym przez Ciebie kolorze.

– A co jeśli później zapragniesz zmienić wygląd swoich głośników?

– Po prostu wybierz inny kolor i wymień maskownice.

Kable głośnikowe

Podłącz swoje kolumny kablami głośnikowymi Amphion.

To specjalna plecionka posrebrzanych miedzianych przewodników zakończona wtykami bananowymi.

Długość: 2,5 m. Kolory czarny i pomarańczowy.

Seria Helium

Doskonały dźwięk w każdym pomieszczeniu

Helium410

Helium510

Helium3

Helium520C

Helium520