Argon5C

Kolumna centralna
Cechy podstawowe
  • Kolumna centralna Argon5C została zaprojektowana, aby uzupełniać i bezproblemowo współpracować ze wszystkimi produktami Argon.
  • Szeroka, równa dyspersja fal dźwiękowych modelu Argon5C oznacza, że potrafi on dostarczyć dźwięk tej samej jakości do większej grupy osób.
  • Argon5C pomaga słuchaczowi odkryć piękno i siłę ludzkiego głosu w ekscytujący sposób.
Specyfikacja techniczna

Konstrukcja

2-drożna, bas-refleks

Przetworniki
1-calowy tytanowy przetwornik wysokotonowy
2 x 5¼-calowy woofer aluminiowy

Waga
11 kg

Punkt podziału zwrotnicy
1600 Hz

Skuteczność
90 dB

Pasmo przenoszenia
46 – 25.000 Hz -6dB

Rekomendowana moc wzmacniacza
25 – 150 W

Wyprodukowane w Finlandii

Szczegóły

Prawda, cała prawda i tylko prawda

Kolumny Amphion Argon przeznaczone do zastosowań domowych należą do najbardziej rozdzielczych, naturalnie i neutralnie brzmiących głośników. Ich zadaniem jest zaprezentowanie muzyki zgodnie z intencją artysty. Ten cel stawia bardzo wysokie wymagania głośnikowi centralnemu. Pamiętaliśmy o tym projektując model Argon5C.

Koncepcja głośnika centralnego Argon5C opiera się na naszym monitorze studyjnym Two15, znanym z dynamiki, szerokiego pasma przenoszenia, doskonałych transjentów i rozdzielczości. Zaawansowana konstrukcja akustyczna, wysokiej jakości przetworniki i prosta zwrotnica pozwalają odkryć piękno i moc ludzkiego głosu w ekscytujący sposób, nawet przy niskim poziomie głośności w czasie nocnych sesji. Szerokie, równomierne rozproszenie dźwięku pozwala na dzielenie się wyjątkowym brzmieniem z większą grupą znajomych.

 

 

Argon5C został zaprojektowany do bezproblemowej współpracy ze wszystkimi produktami z serii Argon – od małych głośników podstawkowych, takich jak Argon1 i Argon3S, po kolumny podłogowe Argon3LS i Argon7LS. Z każdym z tych modeli centralny głośnik Argon5C działa w doskonałej synergii, zapewniając naturalny, przejrzysty i niepodbarwiony dźwięk, ale nadal głęboko angażujący emocjonalnie. Konstrukcja Argon5C pozwala również używać go w konfiguracji LRC (lewy/prawy/środkowy).

Argon5C łączy wysoką rozdzielczość, czystość i neutralność oferując niezwykle przyjemne, muzykalne brzmienie. Ta perfekcja dźwięku pozwoli Tobie i Twoim gościom cieszyć się filmami i ulubionymi programami telewizyjnymi w najlepszym wydaniu.

Galeria

Akcesoria

Maskownice

Kolumny Amphiona są dostarczane z maskownicami w wybranym przez Ciebie kolorze.

– A co jeśli później zapragniesz zmienić wygląd swoich głośników?

– Po prostu wybierz inny kolor i wymień maskownice.

Kable głośnikowe

Podłącz swoje kolumny kablami głośnikowymi Amphion.

To specjalna plecionka posrebrzanych miedzianych przewodników zakończona wtykami bananowymi.

Długość: 2,5 m. Kolory czarny i pomarańczowy.

Seria Argon

Potęga i precyzja brzmienia

Argon0

Argon1

Argon3S

Argon5C

Argon3LS

Argon7LS

Kolumny Argon odtwarzają muzykę zgodnie z intencjami jej twórców, a Ty zasługujesz, by tak właśnie jej słuchać. Niczego nie dodają od siebie, niczego nie zabierają. Odtwarzają prawdziwy dźwięk pozwalając Ci zanurzyć się całkowicie w Twoim muzycznym świecie. Niezależnie od tego, czy odkrywasz nowe dźwięki, czy raczej cieszysz się dobrze znanymi albumami, dzięki kolumnom z serii Argon zawsze znajdziesz się bliżej oryginalnego wykonania i usłyszysz rzeczy, o których istnieniu w danych nagraniach wcześniej co prawda wiedziałeś, ale nie było Ci dane ich do tej pory usłyszeć.