Helium410

Głośniki na biurko
Cechy podstawowe
  • Kompaktowe i łatwe w ustawieniu głośniki oferujące szerokie, równe pole dźwiękowe przydatne przy oglądaniu telewizji i oglądaniu filmów.
  • Ponadczasowy dizajn i mnogość opcji kolorystycznych umożliwiają wybranie odpowiedniej wersji do każdego wystroju wnętrz.
  • Pomimo niewielkich rozmiarów oferuje pełny, dociążony dźwięk i nie potrzebuje wsparcia subwoofera.
  • Poza współpracą z tradycyjnymi źródłami, doskonale spisuje się również razem z nowoczesnymi aplikacjami do przesyłania strumieniowego.
Specyfikacja techniczna

Konstrukcja
2-drożna, bas-refleks

Przetworniki
1-calowy tytanowy przetwornik wysokotonowy
4½-calowy woofer papierowy

Waga
4 kg

Punkt podziału zwrotnicy
1600 Hz

Skuteczność
86 dB

Pasmo przenoszenia
52 – 25.000 Hz -6dB

Rekomendowana moc wzmacniacza
20 – 80 W

Wyprodukowane w Finlandii

Wersje kolorystyczne

Szczegóły

Wzrost Dawida | Siła Goliata

Głośniki na biurko Helium410 to propozycja dla osób szukających kompaktowych, łatwych do ustawienia głośników do swojego domu. Zaawansowana rozwiązania akustyczne pozwalają im łatwo dostosować się do stale zmieniających się wymagań współczesnego, gorączkowego stylu życia. Głośniki Helium410 pasują do każdego środowiska domowego – zarówno pod względem brzmieniowym, jak i estetycznym. Dostępne są w różnych opcjach kolorystycznych, dzięki czemu można je połączyć z dowolnym wystrojem i używać w różnorodnych zastosowaniach audio.

Kolumny Helium410 spiszą się równie dobrze w „bliskim odsłuchu”, gdy umieścisz je na biurku by słuchać muzyki, jak i towarzysząc dużemu ekranowi w salonie, gdy będziesz oglądać film albo program telewizyjny. Zachwycą Cię w czasie intymnego odsłuchu przy biurku sparowane z komputerem, ale także gdy wypełnią cały pokój dźwiękiem w czasie oglądania filmu. Nawet pracując w zwykłym, dwu-kanałowym systemie audio Helium410 imponują niezwykle przestrzenną, trójwymiarową prezentacją i prawidłową lokalizacją źródeł pozornych.

 

 

Helium410 zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Finlandii, gdzie zadbaliśmy o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół i perfekcyjne wykonanie. Te kolumny do zastosowań domowych korzystają z rozwiązania o nazwie Uniformly Directive Diffusion (U|D|D), która zapewnia doskonałą dyspersję dźwięku. Przekłada się to na nadzwyczajną czystość brzmienia nawet w sytuacjach, gdy kolumny są umieszczone blisko dużych powierzchni takich jak: blat biurka, czy stolika AV, regałów, okien, czy też ścian.

Naturalnie czysty dźwięk dostarczany przez Helium410 pozostaje zbalansowany i krystalicznie czysty nawet przy najniższych poziomach głośności. Dzięki temu są one idealnymi partnerami do wieczornego oglądania filmów, bądź odtwarzania muzyki, zachowując odpowiedni poziom ekspresji niezbędny w każdej filmowej ścieżce dźwiękowej, czy muzyce. Mimo że Helium410 to niewielkie kolumny potrafią zagrać pełnym dźwiękiem nawet bez wsparcia subwoofera. Ich czysta, naturalna prezentacja średnicy sprawiają, że słuchanie muzyki, nawet odtwarzanej z serwisu streamingowego, takiego jak Spotify, jest z nimi przyjemnością.

Galeria

Akcesoria

Uchwyty ścienne

Zamontuj głośniki (do 15 kg na sztukę) do ściany i dostosuj ich kąt zgodnie z własnymi preferencjami za pomocą metalowych uchwytów ściennych Amphion. Dostępne są w kolorze czarnym i białym.

Maskownice

Kolumny Amphiona są dostarczane z maskownicami w wybranym przez Ciebie kolorze.

– A co jeśli później zapragniesz zmienić wygląd swoich głośników?

– Po prostu wybierz inny kolor i wymień maskownice.

Kable głośnikowe

Podłącz swoje kolumny kablami głośnikowymi Amphion.

To specjalna plecionka posrebrzanych miedzianych przewodników zakończona wtykami bananowymi.

Długość: 2,5 m. Kolory czarny i pomarańczowy.

Seria Helium

Doskonały dźwięk w każdym pomieszczeniu

Helium410

Helium510

Helium3

Helium520C

Helium520